Jerozolima, jako stolica państwa i odwieczne centrum życia żydowskiego, jest miastem ważnym nie tylko dla Izraelczyków i Żydów na całym świecie. Jerozolima uznawana jest za święte miasto również przez wyznawców islamu, Jerozolima to również miasto, w którym miały miejsce najważniejsze wydarzenia dla chrześcijaństwa.

Mając na względzie to wyjątkowe znaczenie Jerozolimy, Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny oraz Ambasada Izraela w Warszawie przygotowały wspólnie wystawę fotograficzną ukazującą Jerozolimę z podwójnej perspektywy- kościoła chrześcijańskiego oraz współczesnego państwa izraelskiego.

Wystawa „Jerozolima – Światło ze Wschodu” pokazuje odwiedzającym najważniejsze miejsca związane z Kościołem prawosławnym w Jerozolimie, a także przedstawia miasto jako gościnną, nowoczesną i wielokulturową stolicę Izraela.

Czas trwania wystawy: 14.07-10.09.2017 r.