W tym roku prowadzącą XVI Festiwal Trzech Kultur będzie Pani Anna Popek.

ANNA POPEK

Od 23 roku życia jest dziennikarką. Z każdym rokiem docenia bardziej fakt, że właśnie w tym zawodzie odkrywa swoje powołanie. Zadaniem dziennikarza jest bowiem poszukiwanie ciekawych zjawisk, ludzi, tematów i w fascynujący sposób opowiadanie o nich innym.
Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a później Podyplomowe Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.
Od kilkunastu lat pracuje w Telewizji Polskiej.
Brała udział w różnych szkoleniach zawodowych. Do najcenniejszych zalicza to, organizowane w TVP Wrocław przez BBC. Wspaniałe było podejście brytyjskich szkoleniowców do nas, początkujących dziennikarzy i do dzisiaj ma w pamięci ich rady.
W 2011 roku ukończyła Podyplomowe Studium Polityki Monetarnej i Finansów Państwa organizowane przez Narodowy Bank Polski i Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Uczęszczała także na Kurs Producentów Telewizyjnych organizowany przez TVP SA i Łódzką Szkołę Filmową.
W 2012 roku brała udział w zajęciach Studium Dominicanum organizowanych przez Dominikanów na warszawskim Służewie. Poznała zagadnienia historii kościoła, teologii, filozofii, pogłębiła znajomość biblii.
Najważniejszym jednak jak dotąd zadaniem jest wychowanie jej córek - Oliwii i Małgosi. Obie są już nastolatkami i pewnie to ostatnie lata, gdy tak intensywnie potrzebują jej uwagi
i obecności, dlatego też ceni sobie ten czas dojrzałego
i świadomego macierzyństwa.
Interesuję się różnymi zagadnieniami, począwszy od zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania się - zgodnie z zasadą "koszula bliższa ciału" poprzez historię średniowiecza i historię dwudziestolecia międzywojennego, obyczaje, savoir -vivre, psychologią w zakresie potrzebnym do jej pracy, modę, a także literaturę, kulturę, podróże i sport.