Co warto zobaczyć we Włodawie?

Oto kilka miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć podczas wizyty we Włodawie:

1. Muzeum Wsi Włodawskiej – to skansen, w którym zobaczyć można tradycyjne domy i zabudowania ludowe z regionu Włodawy. W skansenie znajduje się wiele ciekawych eksponatów, takich jak narzędzia rolnicze, meble i sprzęty gospodarstwa domowego.
  2. Park Zdrojowy – to zielony teren z fontannami, altanami i alejkami spacerowymi. Park Zdrojowy jest idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu, a w letnie weekendy organizowane są tam koncerty i imprezy plenerowe.
  3. Katedra św. Mikołaja – to zabytkowy kościół zbudowany w stylu barokowym w XVIII wieku. Wewnątrz katedry znajdują się piękne freski i rzeźby oraz neobarokowy ołtarz główny.
  4. Synagoga we Włodawie – to zabytkowy budynek zbudowany w stylu secesyjnym na początku XX wieku. Synagoga jest jednym z nielicznych zachowanych zabytków kultury żydowskiej w Włodawie i służy obecnie jako Centrum Kultury Żydowskiej.
  5. Festiwal Trzech Kultur we Włodawie – to coroczne wydarzenie kulturalne, które odbywa się w lipcu lub sierpniu. Podczas festiwalu można zobaczyć wiele występów artystycznych, koncertów, warsztatów i wystaw związanych z kulturą i tradycjami polskimi, ukraińskimi i żydowskimi.
  6. Szlak Kanału Hańcza – to malownicza trasa wzdłuż kanału Hańcza, który łączy Włodawę z jeziorem Hańcza. Szlak jest popularnym miejscem dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej, a z jego trasy można podziwiać piękne krajobrazy Polesia.

To tylko kilka z wielu ciekawych miejsc i atrakcji, jakie oferuje Włodawa. Miasto ma wiele do zaoferowania dla turystów, którzy interesują się historią, kulturą i przyrodą.