Pamięć jest fenomenem wiecznie aktualnym, więzami łączącymi nas z wieczną teraźniejszością; historia stanowi natomiast reprezentację przeszłości
                                                                                                                                                                                                M.Halbachs

“Tożsamość ciała” to wystawa poświęcona historii ludzkich szczątków, temu co wyrył i pozostawił na nich czas.
Historia pozostawia po sobie ślady. Wydarzenia  z przeszłości żyją w opowieściach, zapiskach, pieśniach, obrazach, są ciągle odświeżane i reinterpretowane. Czym dalsze jest nam wydarzenie, tym bardziej jego oblicze zmienia się. Spojrzenie z dzisiejszej perspektyw na historie dawne, znane z opowieści lub pozostałości materialnych, zawsze stanowi nowy punkt widzenia, nową interpretację przeszłości. Wystawa nie odnosi się jednak bezpośrednio do konkretnych wydarzeń. Prezentowane prace są raczej wyrazem szacunku do jednostki jako katalizatora historii, który ma zawsze charakter uniwersalny.           
                                                                                                                                                                                                                                                                        Monika Bąkowska

 

Anna Różycka

ur. w 1985 roku

W 2012 roku otrzymała Dyplom z rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Grażyny Jaskierskiej – Albrzykowskiej. Uczestniczka wielu plenerów w Polsce
i zagranicą, ma w dorobku liczne wystawy w kraju jak i na polu międzynarodowym: Japonia, Hiszpania, Indonezja. Jej prace są tworzone z surowych materiałów: kamień, beton, drewno, szkło.

Zajmuje się rzeźbą, instalacją, rysunkiem i meblem artystycznym.

 

Krzysztof Marchlak

ur. w 1987 roku

Doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem prof. Z. Bajka, tytuł magistra otrzymał na tej samej uczelni w 2012 roku w pracowni prof. Adama Brinckena. Zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym znajdującym się na pograniczu płaskorzeźby, ale również rysunkiem, grafiką i instalacją. Obecnie pracuje w dziale edukacji Krakowskiego Muzeum Narodowego oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W swym dorobku ma również współpracę z Peggy Guggenheim Colection w Wenecji. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych.