Nina Krymova w swojej twórczości zajmuje się różnymi gatunkami malarstwa. Przede wszystkim są to portrety, pejzaże, martwa natura. Ważnym zagadnieniem przez nią podjętym były także tematy puszkinowskie. W dwustulecie urodzin tego znanego rosyjskiego poety powstał cały cykl obrazów ukazujących ulubione miejsca pobytu Aleksandra Siergiejewicza, miejsca związane z jego poematami, ale także inne wydawałoby się mało związane z tą tematyką przedmioty. Na przykład ulubione kwiaty poety.

Twórczość Niny Krymovej realizowana jest w różnorodnych technikach malarskich. Farbami olejnymi, pastelami, akwarelami czy akrylem. Zajmuje się ona także malarstwem monumentalnym czego przykładem jest fresk sufitowy, który można oglądać w galerii „Leonardo" w Kaliningradzie. Projektuje również witraże. Można je zobaczyć między innymi w Kaliningradzkim Muzeum Bursztynu. Jej obrazy, freski i witraże kolorystycznie i kompozycyjnie mają specyficzne tylko dla tej autorki klimat, symbolikę i coś co trudno jednoznacznie określić i zdefiniować. Przyciągają uwagę oglądających i świadczą o niezwykłym talencie i zamiłowaniu do tego co tworzy. To powoduje, że jej prace za każdym razem, w każdym miejscu gdzie były prezentowane, wzbudzały uznanie i podziw. Zarówno ze strony znawców i koneserów sztuki, ale także publiczności. A twórczość Niny Krymovej prezentowana była na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach. Między innymi w Rosji i Polsce.

Nina Krymova prowadzi również aktywną działalność pedagogiczną oraz uczestniczy w wielu przedsięwzięciach o charakterze warsztatowo – twórczym. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych plenerach organizowanych w wielu państwach. Między innymi Rosji, Ukrainie i w Polsce.

Wystawę można oglądać do 30 grudnia 2011 roku. Zapraszamy.