Wystawa fotografii Jacka Zaima: „Hajlike ort” – Święte miejsca

„Hajlike ort” to tytuł wystawy fotografii autorstwa Jacka Zaima, która prezentowana była m.in. w Muzeum Wsi Włodawskiej. Tematem wystawy są święte miejsca związane z kulturą żydowską, znajdujące się na terenie Polski i Ukrainy.

Jacek Zaim jest polskim fotografem, który specjalizuje się w fotografii architektury, krajobrazu oraz sztuki sakralnej. Na wystawie „Hajlike ort” prezentował on zdjęcia zrealizowane na terenie Polski i Ukrainy, przedstawiające synagogi, cmentarze żydowskie oraz inne miejsca kultu związane z żydowską tradycją.

Wystawa miała na celu przybliżenie widzom kultury i historii Żydów, a także ukazanie piękna i bogactwa sztuki sakralnej związanej z tą religią. Prezentowane fotografie zachwycają nie tylko swoim artystycznym wykonaniem, ale także przypominają o ważnym dziedzictwie kulturowym, które przez wieki kształtowało krajobraz kulturowy Polski i Europy Środkowej.

Wystawa „Hajlike ort” zdobyła wiele pozytywnych recenzji i została doceniona przez krytyków sztuki oraz zwiedzających. To ciekawa propozycja dla osób zainteresowanych historią, kulturą i sztuką, a także dla miłośników fotografii.